Víkendový program akcí (7. – 9. 8.)

Léto se rychle a jistě přehouplo do své druhé poloviny, ale není důvod ke smutku. V Plzni a okolí se koná spoustu zajímavých letních akcí a počasí těm pod širým nebem opravdu přeje! Je libo pivo, káva, limonáda, koncerty, letní kino, industriální památky, víno, čaj, rum, kulturní boom? Víme, jak smysluplně strávit nadcházející víkend a rádi se s vámi o naše tipy podělíme.Industry Open vás vezme na výlet historickým autobusem

Festival Industry Open si připravil pro fanoušky technických památek a industriálu program i na srpen. O tomto víkendu můžete vyrazit na zážitkovou jízdu historickým autobusem Po stopách uhlí (sobota) nebo Po stopách železa (neděle). Vydat se taky můžete do Lobez na komentovanou prohlídku historických veteránů v Muzeu dvoutaktů.

A pokud se nechcete vzdalovat z Plzně, máme pro vás tip na architektonickou procházku Po stopách plzeňského průmyslu II, při níž západočeskou metropoli poznáte z úplně jiného úhlu. Reálií znalý průvodce vás zasvětí do příběhů, které průmysl napsal na území Jižního Předměstí, a přiblíží řadu stávajících i neexistujících industriálních staveb, jež daly tvář celému městu. Seznámíte se také se zrodem strojírny Emila Škody, papírny při Skvrňanské ulici či nového areálu Škodovky.

Koncerty a letní kina

Už ve čtvrtek můžete zahájit víkend s Létem v Prazdroji na koncertu plzeňské kapely Kečup na nádvoří pivovaru. V pátek v DEPO2015 vystoupí známá buskerka Terez Wrau, která zpívá ve třinácti jazycích a v jejím repertoáru jsou slovanské, keltské nebo skandinávské písničky. Po ní se ve stylu rock-soul-r´n´b představí zpěvák Milan Samko. Pokud vás láká letní kino, v pátek od 21:30 promítají v Letním kině u Formanky v areálu Plzeňského Prazdroje Vlastníky. Nedělní Filmový večer na náplavce nabídne životopisný snímek Rocketman o legendárním Eltonu Johnovi.

Busking Párty na Náplavce u Radbuzy!

Letošní léto je nová plzeňská náplavka na Radbuze otevřená úplně poprvé. Pojďte si užít letní pohodu u vody právě tam! Sobota bude patřit buskingu s opravdu zajímavými lokálními i zahraničními umělci. Hlavní hvězdou Busking Párty na Náplavce u Radbuzy budou progresivní rockeři Redlake Circus z Berlína, které doplní místní legendy instrumentálního řevu Madebythefire, ambientně založený Tomáš J Holý nebo swingový Marty’s Henpecked Club. My se těšíme!

Dara Rolins s Leošem Marešem míří do DEPO2015

Veleúspěšná zpěvačka Dara Rolins míří do Plzně, a bere s sebou i Leoše Mareše! Nenechte si ujít plzeňský koncert slovenské hvězdy, která na své tour rozzáří i nebe nad DEPO2015. Na svůj open-air koncert pozvala také milionového instagramera Leoše Mareše, který se představí jako moderátor, DJ, zpěvák i vtipný showman. Jako hosté vystoupí také MC ERIK&IVANA a KARIN ANN.

Hvězdy české atletiky v Plzni

Plzeňský městský atletický stadion hostí v sobotu a v neděli mistroství republiky. Představí se zde česká atletická špička. Většina světových vrcholných závodů byla letos kvůli koronaviru zrušena, a tak budete mít jedinečnou příležitost vidět v akci Báru Špotákovou, Zuzanu Hejnovou,Pavla Masláka, Lukáše Vadlejcha a další naše top hvězdy. Vstupenky jsou k dostání v online předprodeji.

Bolevák Music Festival

Tenhle víkend v Plzni bude zkrátka hudební! Na pláži Ostende u velkého Boleveckého rybníka se totiž uskuteční 7. ročník Bolevák Music Festivalu – největšího západočeského festivalu taneční hudby. V sobotu to bude elektronická taneční hudba, v neděli pak deep house, který vás dostane do varu! Spojení letní atmosféry u vody Boleveckého rybníku s nejlepší současnou taneční hudbou z české a slovenské scény je doslova magické. Budiž hudba!

Muzeum Hangár 3 v Líních se opět otevře veřejnosti

Po nuceném půstu se v sobotu teprve podruhé během letošních prázdnin pro veřejnost otevře Muzeum Hangár 3 v Plzni Líních. Pokud vás zajímají letadla a historie, nenechte si ujít 80 let Bitvy o Británii a účast našich letců v boji proti nacismu od Francie do Prahy. Další doprovodný program představí Československou armádu před rokem 1938.Těšit se můžete i na 3D expozice věnované plzeňskému a československému letectví, událostem letecké války na Plzeňsku v letech 1943-1945 a letcům z Plzeňska bojujících v řadách britské RAF. Nově bude k vidění i model letounu D.H. Mosquito v měřítku 1:1, který filmaři využili při natáčení celovečerního filmu pojednávajícím o operaci Carthago v březnu 1945.

Tematické prohlídky města

Také v srpnu pokračuje sezona tematických prohlídek města. V pátek odpoledne se od pěti hodin můžete s průvodcem vydat na procházku historickým centrem Za tajemstvím výzdoby plzeňských domů.  Na sobotu a neděli jsou naplánované prohlídky Báje a pověsti plzeňské, které baví především děti. Každou sobotu od 15 hodin se také můžete zúčastnit prohlídky To nejlepší z Plzně, kde se dozvíte základní informace o historii Plzně a jejích nejvýraznějších památkách. Vstupenky je možní koupit online či v Turistickém informačním centru vedle radnice.

DEPOVLETU dětem povypráví indiánské příběhy

DEPO2015 patří letošní prázdninové neděle dětem. Tentokrát s potomky můžete vyrazit na interaktivní pořad s písničkami a prvky dramatické výchovy. Babička Svištice vás v 15:00 uvede do světa příběhů severoamerických indiánů. Na představení naváže tvořivý workshop ve Sdílených dílnách a jeho cena je již zahrnuta do vstupného na představení. TIP! Stále platí, že se děti mohou v depu vyřádit také na výstavě Góóól – hrdinové české kopané, na digitálním hřišti Blik Blik Digitální hřiště nebo na pískovišti na nádvoří depa.

Kde si dát v létě dobré víno

V Plzni neustále přibývají nové restaurace, kavárny, bistra a bary. Kam zajít na sklenku dobrého vína a něco dobrého k tomu? Seznam příjemných plzeňských vináren, mezi které patří například Vinný bar Hrozen, Nevinný bar, Vinotéka Zastávka-Merlot, Vineria Symposio nebo Akademie vín, v poslední době rozšířila dvě další místa. Vyzkoušet můžete novou vinárnu Na břehu Rhóny, která se ve skutečnosti nachází v Plzni, na známé vinařské adrese v Bezručově 9. Jejich vinárenský koncept se vám určitě zalíbí! Na břehu Rhóny si totiž vína hlavně od malých vinařů z Francie z údolí řeky Rhóny degustujete a naléváte sami, zkrátka jako doma. V Pražské ulici je zase nová vinárna a obchod s vínem a delikatesami Merum. Majitelé, z nichž jeden je čistokrevný Ital, mají vášeň nejen pro dobré víno, ale také pro kvalitní italské potraviny. Více informací najdete v článku na našem blogu.

Farmářské trhy

Sobotní dopoledne v Plzni už tradičně zpříjemňují oblíbené farmářské trhy na náměstí Republiky. Ať už vyrazíte za nákupy nebo na pořádnou snídani, určitě budete spokojení. Jako každý týden vás tu čeká pestrá skladba farmářů, pěstitelů a výrobců regionálních potravin, z jejichž nabídky si určitě vyberete.